SEJONG DOJANGLETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ - SOLENICE 2004
V termínu od 17. do 24. července 2004 náš klub pořádal v pořadí již třetí letní soustředění. Stejně jako loni se i letošní soustředění uskutečnilo v Solenicích v překrásném prostředí Středočeského kraje. Soustředění probíhalo pod vedením Ondřeje Havlíčka, Marka Trešla a asistentů našeho oddílu Sejong Dojang a zúčastnilo se ho celkem na padesát cvičenců.

Letos zatím první, a podle předpovědi počasí na zbytek léta možná i poslední, opravdový "letní týden" provázel naštěstí pro nás celé naše soustředění. Počasí až do našeho odjezdu na soustředění by se jen málokterý den mohlo nazvat počasím letním. Ale v sobotu, v den našeho odjezdu na soustředění, se ze dne na den počasí umoudřilo a denní teploty se neustále potloukaly na třicetistupňové hranici.

Dřevěný stůl v jídelně, u kterého seděli vedoucí soustředění a zdravotnice, utrpěl značné újmy zapříčiněné naším každodenním klepáním s přáním, aby se nic nestalo a celé soustředění proběhlo v pořádku. Stůl se po týdnu pod neustálým tlakem našich klepanců sice rozpadl, ale za to celé naše soustředění, až na pár klíšťat, nenasytných komárů a jiného hmyzu, proběhlo bez problémů a bez sebemenšího zranění. Všechny drobnosti jako bolavá záda, kousance, štípance a pár sesmahlých zad od sluníčka byla okamžitě ošetřena naší šikovnou a obětavou zdravotnicí Helenou.

Místem pro nocování, stravování, odpočinek a zlobení vedoucích se opět stal hotel Bohemia. Místem pro tréninky a také odplaty za zlobení se pak stala tělocvična. V blízkosti hotelu Bohemia bylo také travnaté hřiště, kde se ve volném čase hrály různé hry a pouhých třicet minut od hotelu Bohemia se nacházela přehrada Orlík, kam jsme párkrát zašli smočit svá unavená, spálená a u některých cvičenců i chřadnoucí těla.

Každý den započal ranní rozcvičkou, která byla pro několik jedinců nejednou více vyčerpávající, nežli dopolední a odpolední trénink. Nástup na rozcvičku byl třicet minut po sedmé hodině a trvala zhruba 30 až 40 minut. Po rozhýbání a protažení těl otlačených od peřin a polštářů, a po lehkém posilování následoval běh do "mírného kopečka". Mladší cvičenci byli tohoto kopečku ušetřeni, jelikož vzduch v těchto výšinách byl již poněkud řídký.

Po vydatné snídani a krátkém odpočinku byl dopolední program. Jedna skupina se obvykle vydala do tělocvičny, kde probíhal trénink a druhá skupina měla program jiný a obdobně tomu bylo i odpoledne. Trénink byl zaměřen především na techniky do lap, zápasové techniky a nácviku technik ve vestách. V plánu bylo věnovat se také sestavám, ale z časových důvodů jsme byli nuceni tento plán poněkud obměnit. Nakonec proběhl i nácvik sebeobrany a lámání kostí, který byl z praktických důvodů naplánován až na poslední tréninkový den. Ve čtvrtek proběhly sportovní soutěže, kde si všichni mohli navzájem poměřit své síly. V poslední den proběhla i videoprojekce, která měla sloužit jako jakási motivace pro všechny zúčastněné.

Ve volném čase jsme se chodili koupat, plovat, potápět a utápět se na přehradu Orlík. Ve středu jsme si udělali i celodenní výlet kdy jsme se po prohlídce přehrady vydali na Trhovky, kam jsme se za pár peněz dopravili lodí. Ti, co se ráno neumyli či neměli peníze, byly přivázání za parníkem, ale na místo určení jsme dorazili všichni v pořádku. Celý den jsme tak strávili u vody koupáním, ježděním po tobogánu, sluněním a konzumací rozteklých svačin. Některých pár jedinců, kteří zabarvením své pokožky připomínali dělníky z místní vápenky, byli i přes silnou vrstvu opalovacího krému opálení tak, že i sám Grebeníček s křivohubým Randsdorfem by jim tuto barvu mohli závidět.

Ve čtvrtek jsme u ohně ogrilovali zakoupené špekáčky a všichni, tedy až na jednoho nenasytu, který zkonzumoval téměř deset kousků, si na nich pochutnali. Ti, co nechtěli do kanafasu se západem slunce se buď mohli uchýlit do společenské místnosti, kde byla možnost hrát ping-pong a kulečník a nebo mohli zlobit unavené trenéry svým neustálým pobíháním a hlučením po chodbách. Největší zlobivci byli poté při poslední "kanadské" noci odměněni uměleckými výtvory na svých tvářích či balónky s vodou.

Doufáme, že se soustředění všem líbilo a že se příští rok všichni opět sejdeme v Solenicích. Kdo by pak měl zájem o všechny fotky ze soustředění, může si v září na trénink přinést cd, na které fotky vypálím. Děkuji všem za účast a některým jako Heleně a Veronice a jiným "dospělákům" za pomoc, bez které bychom se neobešli. Příští rok se budeme těšit opět na shledanou v Solenicích.

Ondra


Kalendář akcí
28.3. - 2.4.2018
Velikonoční prázdniny
Tréninky odpadají
12.5.2018
Czech Open Poomsae
Hradec n. Moravicí
26.5.2018
Hirundo Cup
Praha
13.10.2018
Moravia Poomsae Cup
Hradec n. Moravicí
4.11.2018
Prague Open Poomsae
Praha
1.12.2018
Hansoo Cup
Mělník
Více o akcích CTF zde

Tréninky
ZŠ HORÁČKOVA
(Praha 4 Pankrác)
Děti (pokročilí):
Úterý, čtvrtek 16:30-17:30

Dospělí a pokročilí:
Úterý, čtvrtek 17:45-19:30

Děti (začátečníci):
Středa 16:30-17:30
Více info o tréninku

Kontakt
Sejong Taekwondo, z. s.
IČ: 68403518
ČUS evid.: 3107729

Bankovní spojení (ČSOB):
154282135/0300

E-mail: info@sejong.cz
Tel.: +420 604 541 100
Tel.: +420 721 544 978

OdkazyMoohwa Facebook
Český svaz Taekwondo
World TKD Federation
European TKD Union
Korea TKD Association
Kukkiwon
HAN - Korejské centrum
Korea - Povídání a foto
Česko-korejská společnost
SHO Graphix


© 2001 - 2010 SK Sejong Dojang