SEJONG DOJANG



OLYMPIJSKÉ HRY ATÉNY'04 - VÝSLEDKY TAEKWONDO WTF
Letní olympijské hry 2004 v Aténách jsou u konce a skončila také olympijská klání v Taekwondo. Měli jsme možnost sledovat olympijské finálové zápasy v přímém přenosu na programu ČT2 a na Eurosportu jste mohli sledovat i zapasy semifinálové. Přinášíme vám výsledkové listiny ze všech váhových kategorií.

Byly zde vzhledem k přísným kritériím pro výběr závodníků pro účast na olympijských hrách mnohá omezení. Ačkoliv se na olympijských hrách zápasí celkem ve čtyřech mužských a čtyřech ženských váhových kategoriích, přesto se z každé země mohli zůčastnit maximálně dva závodníci v kategorii muži a dvě závodnice v kategorii ženy.

TAEKWONDO NA OH ATÉNY'04 - VÝSLEDKOVÉ LISTINY


Muži / do 58kg (26.08.2004 - 13. olympijský den)
1. Mu Jen-čchu (Tchaj-wan)
2. Salazar (Mexico)
3. Bajúmí (Egypt)
4. Ramos (Španělsko)
5.-6. Reges (Dom. rep.) a Quoc Huan Nguyen (Viet.)

Finále: Mu Jen-čchu (Tchaj-wan) - Salazar (Mex.) 5:1
O 3. místo: Bajúmí (Egypt) - Ramos (Španělsko) 7:1
Semifinále: Mu Jen-čchu - Bajúmí 5:4, Salazar - Quoc Huan Nguyen (Viet.) 8:0
Semifinále oprav: Bajúmí - Reges (Dom. rep.) na technickou převahu, Ramos - Quoc Huan Nguyen 8:0


Ženy / do 49kg (26.08.2004 - 13. olympijský den)
1. Čchen Š'-hsin (Tchaj-wan)
2. Labradaová-Diazová (Kuba)
3. Boorapolchaiová (Thajsko)
4. Moraová-Romerová (Kol.)
5.-6. Cariasová (Guat.) a Gondaová (Kan.)

Finále: Čchen Š'-hsin (Tchaj-wan) - Labradaová-Diazová (Kuba) 6:4
O 3. místo: Boorapolchaiová (Thajsko) - Moraová-Romerová (Kol.) 2:1
Semifinále: Labradaová-Diazová - Cariasová (Guat.) 8:3, Čchen Š'-hsin - Gondaová (Kan.) 3:2
Semifinále oprav: Moraová-Romerová - Cariasová 2:0, Boorapolchaiová - Gondaová 2:1


Muži / do 68kg (27.08.2004 - 14. olympijský den)
1. Bonehkohal (Írán)
2. Chuang Čch'-hsjung (Tchajwan)
3. Song Mjong-Sob (Korea)
4. Silva (Brazílie)
5.-6. Sagastume (Guat.) a Husajn (Egypt)

Finále: Bonehkohal (Írán) - Chuang Čch'- hsjung (Tchajwan) 4:3
O 3. místo: Song Mjong-Sob (Korea) - Silva (Braz.) 12:7
Semifinále: Bonehkohal (Írán) - Song Mjong-Sob 9:9 převahou, Chuang Čch'-hsjung - Sagastume (Guat.) 7:5
Semifinále oprav: Silva - Sagastume 12:10, Song Mjong-Sob - Husajn (Egypt) 8:6


Ženy / do 57kg (27.08.2004 - 14. olympijský den)
1. Čang Či-won (Korea)
2. Abdallahová (USA)
3. Salazarová-Blancová (Mexico)
4. Reyesová (Špaňelsko)
5.-6. Sukčongdumnenová (Thaj.) a Corsiová (Itálie)

Finále: Čang Či-won (Korea) - Abdallahová (USA) 2:1
O 3. místo: Salazarová-Blancová (Mex.) - Reyesová (Šp.) 2:1
Semifinále: Abdallahová (USA) - Sukčongdumnenová (Thaj.) 7:7 převahou, Čang Či-won - Salazarová-Blancová 2:1
Semifinále oprav: Salazarová-Blancová - Corsiová (It.) 3:2, Reyesová - Sukčongdumnenová 6:3


Muži / do 80kg (28.08.2004 - 15. olympijský den)
1. Lopez (USA)
2. Tanrikulu (Turecko)
3. Karami (Írán)
4. Ahmadov (Ázerbajdžán)
5.-6. Estrada (Mexico) a Hamdúní (Tunisko)

Finále: Lopez (USA) - Tanrikulu (Tur.) 3:0
O 3. místo: Karami (Írán) - Ahmadov (Ázerb.) 9:8
Semifinále: Lopez - Karami 7:6, Tanrikulu - Ahmadov 6:6 převahou
Semifinále oprav: Ahmadov - Estrada (Mex.) 9:9 převahou, Karami - Hamdúní (Tun.) 12:4


Ženy / do 67kg (28.08.2004 - 15. olympijský den)
1. Lou Wej (Čína)
2. Mystakiduová (Řecko)
3. Hwang Kjong- sun (Korea)
4. Juarezová (Guatemala)
5.-6. Riverová (Filipíny) a Diazová (Portoriko)

Finále: Luo Wej (Čína) - Mystakiduová (Řec.) 7:6
O 3. místo: Hwang Kjong-sun (Korea) - Juarezová (Guat.) 5:2
Semifinále: Mystakiduová - Riverová (Fil.) 3:2, Luo Wej - Diazová (Portor.) 5:3
Semifinále oprav: Juarezová - Diazová 5:2, Hwang Kjong-sun - Riverová 6:2


Muži / nad 80kg (29.08.2004 - 16. olympijský den)
1. Mun De-song (Korea)
2. Nikolaidis (Řecko)
3. Gentil (Francie)
4. Kamal (Jord.)
5. Zrúrí (Mar.) a Sagindykov (Kazachstán)

Finále: Mun De-song (Korea) - Nikolaidis (Řec.) K.O. (2:10 min.)
O 3. místo: Gentil (Fr.) - Kamal (Jord.) 6:2
Semifinále: Mun De-song - Gentil 5:3, Nikolaidis - Kamal 6:3
Semifinále oprav: Gentil - Zrúrí (Mar.) 3:1, Kamal - Sagindykov (Kaz.) 2:2 převahou


Ženy / nad 67kg (29.08.2004 - 16. olympijský den)
1. Čchen Čung (Čína)
2. Baverelová (Francie)
3. Carmonaová (Venezuela)
4. Silvaová (Brazílie)
5. Castrignanová (Itálie) a Dawaniová (Jord.)

Finále: Čchen Čung (Čína) - Baverelová (Fr.) 12:5
O 3. místo: Carmonaová (Ven.) - Silvaová (Braz.) 7:4
Semifinále: Čchen Čung - Silvaová 8:5, Baverelová - Dawaniová (Jord.) 3:3 převahou
Semifinále oprav: Carmonaová - Dawaniová 11:8, Silvaová - Castrignanová (It.) 6:3


MEDAILOVÉ UMÍSTĚNÍ JEDNOTLIVÝCH ZEMÍ

1.Tchaj-wan: 2/zlato; 1/stříbro; -/bronz
2.Korea: 2/zlato; -/stříbro; 2/bronz
3.Čína: 2/zlato; -/stříbro; -/bronz
4.USA: 1/zlato; 1/stříbro; -/bronz
5.Írán: 1/zlato; -/stříbro; 1/bronz
6.Řecko: -/zlato; 2/stříbro; -/bronz
7-8.Francie: -/zlato; 1/stříbro; 1/bronz
7-8.Mexico: -/zlato; 1/stříbro 1/bronz
9-10.Turecko: -/zlato; 1/stříbro; -/bronz
9-10.Kuba: -/zlato; 1/stříbro; -/bronz
11-13.Egypt: -/zlato; -/stříbro; 1/bronz
11-13.Thajsko: -/zlato; -/stříbro; 1/bronz
11-13.Venezuela: -/zlato; -/stříbro; 1/bronz

Detaílní výsledky všech zápasů (vyřazovacích, semifinálových a finálových) naleznete na serveru wtf2004.all-1.com.


Kalendář akcí
28.3. - 2.4.2018
Velikonoční prázdniny
Tréninky odpadají
12.5.2018
Czech Open Poomsae
Hradec n. Moravicí
26.5.2018
Hirundo Cup
Praha
13.10.2018
Moravia Poomsae Cup
Hradec n. Moravicí
4.11.2018
Prague Open Poomsae
Praha
1.12.2018
Hansoo Cup
Mělník
Více o akcích CTF zde

Tréninky
ZŠ HORÁČKOVA
(Praha 4 Pankrác)
Děti (pokročilí):
Úterý, čtvrtek 16:30-17:30

Dospělí a pokročilí:
Úterý, čtvrtek 17:45-19:30

Děti (začátečníci):
Středa 16:30-17:30
Více info o tréninku

Kontakt
Sejong Taekwondo, z. s.
IČ: 68403518
ČUS evid.: 3107729

Bankovní spojení (ČSOB):
154282135/0300

E-mail: info@sejong.cz
Tel.: +420 604 541 100
Tel.: +420 721 544 978

Odkazy



Moohwa Facebook
Český svaz Taekwondo
World TKD Federation
European TKD Union
Korea TKD Association
Kukkiwon
HAN - Korejské centrum
Korea - Povídání a foto
Česko-korejská společnost
SHO Graphix


© 2001 - 2010 SK Sejong Dojang