SEJONG DOJANG



OLYMPIJSKÉ HRY ATÉNY'04 - VÝSLEDKY TAEKWONDO WTF
Letní olympijské hry 2004 v Aténách jsou u konce a skončila také olympijská klání v Taekwondo. Měli jsme možnost sledovat olympijské finálové zápasy v přímém přenosu na programu ČT2 a na Eurosportu jste mohli sledovat i zapasy semifinálové. Přinášíme vám výsledkové listiny ze všech váhových kategorií.

Byly zde vzhledem k přísným kritériím pro výběr závodníků pro účast na olympijských hrách mnohá omezení. Ačkoliv se na olympijských hrách zápasí celkem ve čtyřech mužských a čtyřech ženských váhových kategoriích, přesto se z každé země mohli zůčastnit maximálně dva závodníci v kategorii muži a dvě závodnice v kategorii ženy.

TAEKWONDO NA OH ATÉNY'04 - VÝSLEDKOVÉ LISTINY


Muži / do 58kg (26.08.2004 - 13. olympijský den)
1. Mu Jen-čchu (Tchaj-wan)
2. Salazar (Mexico)
3. Bajúmí (Egypt)
4. Ramos (Španělsko)
5.-6. Reges (Dom. rep.) a Quoc Huan Nguyen (Viet.)

Finále: Mu Jen-čchu (Tchaj-wan) - Salazar (Mex.) 5:1
O 3. místo: Bajúmí (Egypt) - Ramos (Španělsko) 7:1
Semifinále: Mu Jen-čchu - Bajúmí 5:4, Salazar - Quoc Huan Nguyen (Viet.) 8:0
Semifinále oprav: Bajúmí - Reges (Dom. rep.) na technickou převahu, Ramos - Quoc Huan Nguyen 8:0


Ženy / do 49kg (26.08.2004 - 13. olympijský den)
1. Čchen Š'-hsin (Tchaj-wan)
2. Labradaová-Diazová (Kuba)
3. Boorapolchaiová (Thajsko)
4. Moraová-Romerová (Kol.)
5.-6. Cariasová (Guat.) a Gondaová (Kan.)

Finále: Čchen Š'-hsin (Tchaj-wan) - Labradaová-Diazová (Kuba) 6:4
O 3. místo: Boorapolchaiová (Thajsko) - Moraová-Romerová (Kol.) 2:1
Semifinále: Labradaová-Diazová - Cariasová (Guat.) 8:3, Čchen Š'-hsin - Gondaová (Kan.) 3:2
Semifinále oprav: Moraová-Romerová - Cariasová 2:0, Boorapolchaiová - Gondaová 2:1


Muži / do 68kg (27.08.2004 - 14. olympijský den)
1. Bonehkohal (Írán)
2. Chuang Čch'-hsjung (Tchajwan)
3. Song Mjong-Sob (Korea)
4. Silva (Brazílie)
5.-6. Sagastume (Guat.) a Husajn (Egypt)

Finále: Bonehkohal (Írán) - Chuang Čch'- hsjung (Tchajwan) 4:3
O 3. místo: Song Mjong-Sob (Korea) - Silva (Braz.) 12:7
Semifinále: Bonehkohal (Írán) - Song Mjong-Sob 9:9 převahou, Chuang Čch'-hsjung - Sagastume (Guat.) 7:5
Semifinále oprav: Silva - Sagastume 12:10, Song Mjong-Sob - Husajn (Egypt) 8:6


Ženy / do 57kg (27.08.2004 - 14. olympijský den)
1. Čang Či-won (Korea)
2. Abdallahová (USA)
3. Salazarová-Blancová (Mexico)
4. Reyesová (Špaňelsko)
5.-6. Sukčongdumnenová (Thaj.) a Corsiová (Itálie)

Finále: Čang Či-won (Korea) - Abdallahová (USA) 2:1
O 3. místo: Salazarová-Blancová (Mex.) - Reyesová (Šp.) 2:1
Semifinále: Abdallahová (USA) - Sukčongdumnenová (Thaj.) 7:7 převahou, Čang Či-won - Salazarová-Blancová 2:1
Semifinále oprav: Salazarová-Blancová - Corsiová (It.) 3:2, Reyesová - Sukčongdumnenová 6:3


Muži / do 80kg (28.08.2004 - 15. olympijský den)
1. Lopez (USA)
2. Tanrikulu (Turecko)
3. Karami (Írán)
4. Ahmadov (Ázerbajdžán)
5.-6. Estrada (Mexico) a Hamdúní (Tunisko)

Finále: Lopez (USA) - Tanrikulu (Tur.) 3:0
O 3. místo: Karami (Írán) - Ahmadov (Ázerb.) 9:8
Semifinále: Lopez - Karami 7:6, Tanrikulu - Ahmadov 6:6 převahou
Semifinále oprav: Ahmadov - Estrada (Mex.) 9:9 převahou, Karami - Hamdúní (Tun.) 12:4


Ženy / do 67kg (28.08.2004 - 15. olympijský den)
1. Lou Wej (Čína)
2. Mystakiduová (Řecko)
3. Hwang Kjong- sun (Korea)
4. Juarezová (Guatemala)
5.-6. Riverová (Filipíny) a Diazová (Portoriko)

Finále: Luo Wej (Čína) - Mystakiduová (Řec.) 7:6
O 3. místo: Hwang Kjong-sun (Korea) - Juarezová (Guat.) 5:2
Semifinále: Mystakiduová - Riverová (Fil.) 3:2, Luo Wej - Diazová (Portor.) 5:3
Semifinále oprav: Juarezová - Diazová 5:2, Hwang Kjong-sun - Riverová 6:2


Muži / nad 80kg (29.08.2004 - 16. olympijský den)
1. Mun De-song (Korea)
2. Nikolaidis (Řecko)
3. Gentil (Francie)
4. Kamal (Jord.)
5. Zrúrí (Mar.) a Sagindykov (Kazachstán)

Finále: Mun De-song (Korea) - Nikolaidis (Řec.) K.O. (2:10 min.)
O 3. místo: Gentil (Fr.) - Kamal (Jord.) 6:2
Semifinále: Mun De-song - Gentil 5:3, Nikolaidis - Kamal 6:3
Semifinále oprav: Gentil - Zrúrí (Mar.) 3:1, Kamal - Sagindykov (Kaz.) 2:2 převahou


Ženy / nad 67kg (29.08.2004 - 16. olympijský den)
1. Čchen Čung (Čína)
2. Baverelová (Francie)
3. Carmonaová (Venezuela)
4. Silvaová (Brazílie)
5. Castrignanová (Itálie) a Dawaniová (Jord.)

Finále: Čchen Čung (Čína) - Baverelová (Fr.) 12:5
O 3. místo: Carmonaová (Ven.) - Silvaová (Braz.) 7:4
Semifinále: Čchen Čung - Silvaová 8:5, Baverelová - Dawaniová (Jord.) 3:3 převahou
Semifinále oprav: Carmonaová - Dawaniová 11:8, Silvaová - Castrignanová (It.) 6:3


MEDAILOVÉ UMÍSTĚNÍ JEDNOTLIVÝCH ZEMÍ

1.Tchaj-wan: 2/zlato; 1/stříbro; -/bronz
2.Korea: 2/zlato; -/stříbro; 2/bronz
3.Čína: 2/zlato; -/stříbro; -/bronz
4.USA: 1/zlato; 1/stříbro; -/bronz
5.Írán: 1/zlato; -/stříbro; 1/bronz
6.Řecko: -/zlato; 2/stříbro; -/bronz
7-8.Francie: -/zlato; 1/stříbro; 1/bronz
7-8.Mexico: -/zlato; 1/stříbro 1/bronz
9-10.Turecko: -/zlato; 1/stříbro; -/bronz
9-10.Kuba: -/zlato; 1/stříbro; -/bronz
11-13.Egypt: -/zlato; -/stříbro; 1/bronz
11-13.Thajsko: -/zlato; -/stříbro; 1/bronz
11-13.Venezuela: -/zlato; -/stříbro; 1/bronz

Detaílní výsledky všech zápasů (vyřazovacích, semifinálových a finálových) naleznete na serveru wtf2004.all-1.com.


Kalendář akcí
3.3.2018
Vyhlášení extraligy a NTL
Mělník
11.3.2018
Havířovský pohár
Havířov
Více o akcích CTF zde

Tréninky
ZŠ HORÁČKOVA
(Praha 4 Pankrác)
Děti (pokročilí):
Úterý, čtvrtek 16:30-17:30

Dospělí a pokročilí:
Úterý, čtvrtek 17:45-19:30

Děti (začátečníci):
Středa 16:30-17:30
Více info o tréninku

Kontakt
Sejong Taekwondo, z. s.
IČ: 68403518
ČUS evid.: 3107729

Bankovní spojení (ČSOB):
154282135/0300

E-mail: info@sejong.cz
Tel.: +420 604 541 100
Tel.: +420 721 544 978

Odkazy



Moohwa Facebook
Český svaz Taekwondo
World TKD Federation
European TKD Union
Korea TKD Association
Kukkiwon
HAN - Korejské centrum
Korea - Povídání a foto
Česko-korejská společnost
SHO Graphix


© 2001 - 2010 SK Sejong Dojang