SEJONG DOJANGSOLENICE 2008
I tento rok jsme v rámci soustředění našeho klubu navštívili Solenický hotel Bohemia. Po delší cestě autobusem jsme nakonec zdárně dorazili a s úsměvem na rtech se zabydleli v nám již dobře známých pokojích. Po obědě a krátkém odpočinku jsme se vydali na nedaleké hřiště potrápit kolena a kotníky při rozehřívacím fotbálku. Než sme se stačili rozkoukat, tak první den uplynul a my měli před sebou skutečný trénink. Někteří vzali letošní přípravu opravdu za pačesy, a tak se při drilu na lapy objevila první lehká zranění v podobě otlučených boků a natažených svalů. To nás ovšem neodradilo a po polední pauze jsme opět nastoupili v tělocvičně tentokrát na sparringový trénink, který obsahoval nácvik nejběžnějších zápasových situací pod vedením Pavla Černého. Všichni urputně trénovali co jim síly stačily a dávali do toho celé srdce.

V průběhu týdne se začala projevovat únava a vyčerpání. Počasí nám tento rok vůbec nepřálo, a tak místo koupání či aktivit na hřišti jsme trávili většinu času v tělocvičně. Někdy i 3x denně. Vedle exhibičních, fyzických tréninků a sebeobrany se konaly večerní tréninky pro pokročilější v podobě zápasů. Zde bylo možno si vyzkoušet v praxi předchozí nacvičené situace. Ani rozbité nosy a okopané holeně nám však nevzali chuť do boje ani úsměv ze rtů. V druhé polovině týdne se konal již zmíněný exhibiční trénink a sebeobrana pod vedením Ondry Havlíčka. Některé techniky Ondry sice nebyli schopni vstřebat ani ostřílení taekwondisté, ale každý se snažil ze sebe dostat všechno.

Trénink sebeobrany byl určitým způsobem odpočinkem pro naše svaly a šlachy, ne však pro naše klouby a slabiny. Pečlivě jsme opakovali sebeobranné techniky, nad kterými nám občas zůstával i dech stát. Takže když jsme se odpoledne vraceli z tělocvičny na ubykaci, vypadali jsme spíše jako hadrový panáci než jako sportovci. V pátek, tedy v den posledních tréninků přišel zřejmě nejtvrdší dril na fyzičku. 1-20 dollyo chagi na obě strany však všichni zvládli a odpolední trénink ve vestách už jen příjemně završil týdenní soustředění.

Večer se ještě konalo tradiční opékání buřtů a loučení se Solenicemi. Všichni měli ze soustředění skvělý pocit a opět jsme si navzájem dokázali, že jsme opravdu jako rodina, a že se příští rok určitě znovu sejdeme.

Rád bych také jménem všech členů týmu Sejong Dojang poděkoval našim trenérům Ondrovi Havlíčkovi, Pavlu Černému a Marku Trešlovi a zdravotnici Veronice Krůtové za trpělivost a schovívavost, kterou s námi po dobu celého soustředění měli. Děkujeme Vám. Máme Vás rádi. SEJONG DOJANG!......Sejong Fighting!!!!!!

A rádi bychom připojili ještě jedno velké poděkovaní - a to cvičencům z oddílu Gepard z Českých Budějovic, kteří se stejně jako loňský rok našeho soustředění zúčastnili. Tentokrát jsme dokonce zapojili obě vedoucí tohoto oddílu - Andreu Štěchovou a Lenku Křiklánovou - do programu tréninků letošního soustředění, aby si naši svěřenci vyzkoušeli také jiné metody tréninku, než na který jsou zvyklí. Děkujeme tedy nejen za účast, ale i za pomoc a doufáme, že příští rok se opět všichni v Solenicích sejdeme.

Autor: Wonder
Foto: Matan, Andy, Sho, G a Kuře

Kalendář akcí
3.3.2018
Vyhlášení extraligy a NTL
Mělník
11.3.2018
Havířovský pohár
Havířov
Více o akcích CTF zde

Tréninky
ZŠ HORÁČKOVA
(Praha 4 Pankrác)
Děti (pokročilí):
Úterý, čtvrtek 16:30-17:30

Dospělí a pokročilí:
Úterý, čtvrtek 17:45-19:30

Děti (začátečníci):
Středa 16:30-17:30
Více info o tréninku

Kontakt
Sejong Taekwondo, z. s.
IČ: 68403518
ČUS evid.: 3107729

Bankovní spojení (ČSOB):
154282135/0300

E-mail: info@sejong.cz
Tel.: +420 604 541 100
Tel.: +420 721 544 978

OdkazyMoohwa Facebook
Český svaz Taekwondo
World TKD Federation
European TKD Union
Korea TKD Association
Kukkiwon
HAN - Korejské centrum
Korea - Povídání a foto
Česko-korejská společnost
SHO Graphix


© 2001 - 2010 SK Sejong Dojang