SEJONG DOJANG

ÚSPĚCHY ČLENŮ SEJONG NA HUNGARIAN OPEN 2012
Členové našeho týmu Moohwa přivezli z letošního pátého ročníku turnaje v poomsae "Hungarian Open 2012" vynikající umístění. Tento turnaj je zařazen mezi „ETU A Class“ turnaje, což znamená velkou prestiž a výsledky těchto turnajů se zařazují do tzv. ETU Ranking (žebříček Evropské Unie Taekwondo).

Nejúspěšnějším členem výpravy týmu Moohwa v Maďarsku byl Khanh Dang Xuan. Ten startoval v kategorii Junior B Class (kategorie do červeno-černého pásku) a své soupeře doslova rozdrtil. Nedal jim vůbec šanci a suverénně obsadil první místo.

Kategorie Hanky Vu byla jednou z nejobsazenějších. Hanka, která patří mezi evropskou špičku a loňský turnaj vyhrála, měla letos trochu smůlu. Byla největší českou nadějí, ale nakonec se především vinou rozhodčích umístila "pouze" na čtvrtém místě. Je to škoda, protože Hanka na závody jela opravdu dobře připravená. Ale bohužel i ve sportu se ne vždy povede všechno tak, jak bychom si přáli. Snad bude mít více štěstí při letošní účasti na mistrovství světa, které se bude konat v prosinci v Kolumbii.

Anh Vu Viet měl také hodně soupeřů, ale dokázal se probojovat až do finále mezi nejlepších osm závodníků, kde skončil jako šestý. I toto umístění je ale úspěchem, jelikož jeho kategorie (Senior 1 A Class) bývá nejlépe obsazena.

Ondřej Havlíček startoval ve své kategorii Senior 2, 30-39 let, A Class. V postupovém kole sice panovala jistá nervozita, ale ve finálovém kole už to bylo lepší a vybojoval bronzovou medaili.

Úspěšné reprezentanty českého taekwonda z Hungarian Open, a i zbytek týmu Moohwa, můžete vidět již tuto sobotu 20. 10. 2012 na sportovním festivalu Korejského občanského sdružení v ČR, kde budou předvádět své exhibiční vystoupení. Festival se bude konat od 10 hodin na stadionu Slavie v Praze 10 Edenu.