SEJONG DOJANG

ÚSPĚCH NA CZECH OPEN POOMSAE 2012
Na dnešním mistrovství České republiky Czech Open Poomse 2012, které se konalo v pražské sportovní hale Slavie, slavil náš oddíl velké úsúěchy. Hana Vu se již počtvrté za sebou stala mistryní republiky a i ostatní členové našeho poomsae ýmu získali cenné kovy. Hanka navíc zítra odlétá na Mistrovství světa Taekwondo Poomsae, které se koná ve dnech 6. - 9. 12. 2012 v Kolumbii.

Kromě Hanky, která po čtvrté obhájila titul, i ostatní členové našeho oddílu získali cenné kovy – ve své kategorii vybojoval zlato Khanh Dang Xuan a stal se tak mistrem republiky. Trenér Ondřej Havlíček se po napínavém souboji s korejským trenérem české reprezentace mistrem Lee umístil na druhém místě. Stejně tak stříbrnou příčku obsadil Anh Vu Viet. V soutěži dvojic obsadila Hana Vu a Anh Vu Viet také druhé místo, ale jasnou převahu nad soupeři prokázali v mužské kategorii dvojic Khanh Dang Xuan a Tang Tuan Duy, kteří se umístili na místě prvním. Závěr turnaje patřil trojicím (týmová kategorie synchron), kterou ovládla a zlato získala trojice ve složení Hana Vu, Anh Vu Viet a Ondřej Havlíček. V kategorii senior 3 startoval i Aleš Chochole, který vybojoval druhé místo a stal se tak dalším vice mistrem ČR. Náš nejmenší bojovník, Daniel Chochole, se bohužel nedostal do finále pouze o jednu příčku, ale i tak předvedl skvělý výkon.

„Jsem ráda, že moje dnešní skvělá umístění potvrdila kvalitní přípravu a povzbudila mne tak před odletem na mistrovství světa, kde se sejde velmi silná konkurence,“ okomentovala Czech Open Poomse mistryně ČR Hana Vu. „Přechod do seniorské kategorie bývá někdy těžký, ale věřím, že si Hanka v Kolumbii poradí s i mnohem zkušenějšími soupeřkami,“ říká trenér Ondřej Havlíček a dodává: „S umístěním členů našeho týmu na Czech Open jsem spokojen a všem gratuluji.“