SEJONG DOJANG7. MISTROVSTVÍ SVĚTA POOMSAE V KOLUMBII
Kolumbie, známá svou pověstí o nejlepší kávě, nalezištích smaragdů a taky nechvalným obchodem s kokainem, je velmi rozmanitá země plná překvapení. Zhruba dvě hodiny jízdy mimo dopravní špičku se od hlavního města Bogotá nachází město Tunja, kde se letos v termínu od 6. do 9. prosince konalo sedmé mistrovství světa v taekwondu a kam proto měla namířeno nejen naše česká reprezentace poomsae.

Za Českou republiku se letos nominovaly jen dvě závodnice – Hana Vu z pražského klubu Sejong Dojang a Jitka Poláčková z oddílu Taehan. Obě dívky se po celý rok pilně připravovaly, získávaly na zahraničních závodech cenné kovy, a proto bylo na obě kladena veliká očekávání. Jako hlava týmu jel trenér reprezentace poomsae mistr Lee Youn Jae a svojí premiéru mezinárodního rozhodčího na MS zažil Petr Limprecht, trenér klubu Hansoo.

Samotný let z Evropy do Bogoty trval zhruba 13 hodin, tudíž byl pro všechny velice náročný. Po příletu jsme byli na letišti přivítáni studenty dobrovolníky, kteří nám pomohli vyzvednout zavazadla a po-té jsme byli zavedeni do autobusu, ve kterém nás čekala ještě dlouhá cesta do města Tunja, kde se mělo mistrovství konat. Druhý den ráno k nám na hotel přišel náš dobrovolník a sdělil nám informace ohledně registrace a tréninkového rozpisu. Celý den se nesl v duchu poznávání nám neznámého prostředí a odpoledne byla v plánu návštěva samotné sportovní haly a trénink.

Tunja byla Španěli objevena v roce 1539 a leží v provincii Boyacá v nadmořské výšce zhruba 2800m n.m. Kvůli tomu se nám při větší námaze hůř dýchalo a trénink byl proto náročnější než bychom čekaly. Dnes nese město důležitou funkci vzdělávacího centra, a proto všichni dobrovolníci, kteří provázeli jednotlivé týmy, byli studenti pocházející z místních univerzit.

Dny ubíhaly jeden za druhým a než jsme se všichni nadáli, byla tu opening ceremony a spolu s ní začátek samotného šampionátu. Hned první den byli na řadě Juniors, Masters 2, Pairs over 29 a oficiálně první kategorie freestyle poomsae, která byla letos poprvé zařazena na mistrovství světa. Následující den byly na řadě Masters1, Pairs under 29, další skupina freestyle poomsae a v neposlední řadě i kategorie Senior 1 a s ní přišla i moje chvíle. Ve vyřazovacím kole jsme měly vylosované sestavy Chil-jang a Koryo. V mojí skupině jsem šla na řadu jako šestá. Po odcvičení se na obrazovce objevily poměrně uspokojivé body, a tak to až do poslední chvíle vypadalo, že postupuju, ale po nástupu domácí závodnice, se mi naděje rozplynuly. Nedostala jsem se do dalšího kola o 0,06 bodu a skončila jsem tedy devátá.

I přes veliké zklamání je důležité, že jsem měla ze svého výkonu dobrý pocit. Do nadcházejících závodů mám alespoň další motivaci cvičit ještě více, abych byla zas o něco blíž svým vytouženým cílům.

Hana Vu


Kalendář akcí
3.3.2018
Vyhlášení extraligy a NTL
Mělník
11.3.2018
Havířovský pohár
Havířov
Více o akcích CTF zde

Tréninky
ZŠ HORÁČKOVA
(Praha 4 Pankrác)
Děti (pokročilí):
Úterý, čtvrtek 16:30-17:30

Dospělí a pokročilí:
Úterý, čtvrtek 17:45-19:30

Děti (začátečníci):
Středa 16:30-17:30
Více info o tréninku

Kontakt
Sejong Taekwondo, z. s.
IČ: 68403518
ČUS evid.: 3107729

Bankovní spojení (ČSOB):
154282135/0300

E-mail: info@sejong.cz
Tel.: +420 604 541 100
Tel.: +420 721 544 978

OdkazyMoohwa Facebook
Český svaz Taekwondo
World TKD Federation
European TKD Union
Korea TKD Association
Kukkiwon
HAN - Korejské centrum
Korea - Povídání a foto
Česko-korejská společnost
SHO Graphix


© 2001 - 2010 SK Sejong Dojang