SEJONG DOJANGSTŘÍBRO Z INTERNATIONAL LILLE OPEN
Česká národní reprezentace poomsae se uplynulý víkend vydala na první turnaj v tomto roce. A hned na jeden z největších a nejprestižnějších turnajů v Evropě – International Lille Open.

Tento turnaj je zařazen mezi ETU A Class turnaje, což je nevyšší soutěž v Evropě.

Turnaje se zúčastnili zástupci nejlepších týmů z celé Evropy. Celkový počet se vyšplhal na 531 závodníků.

Tento turnaj se díky své vysoké kvalitě dostapl do podvědomí i mimo Evropu. Důkazem toho je i účast reprezentantů národního týmu z Vietnamu, Tuniska, Saúdské Arábie nebo Alžírska.

Českou reprezentaci zastupovali Anh Vu Viet a Ondřej Havlíček z našho oddílu Sejong Taekwondo.

Jako první do závodu nastoupil Anh Vu Viet v kategorii Senior 1 (18-30 let). Tato kategorie bývá nejobsazenější a nejprestižnější, a tak tomu také bylo na tomto turnaji. Anh měl ve své kategorii 46 soupeřů a do semifinálového kola postupovala polovina nejlepších. To se ale Anhovi - finalistovi z loňského Belgium Open a stříbrného z korejského turnaje Jeonju Open - i přes jeho velmi dobrý výkon bohužel nepodařilo. Postup do semifinále mu v silné konkurenci utekl jen o dvě místa.

Jako druhý nastoupil Ondřej Havlíček v kategorii Master 1 (41-50 let). Ondřej startoval v této kategorii, kde bylo celkem 25 závodníků, poprvé. Po úspěšném vyřazovacím kole postoupil do semifinále. Do semifinále postupovala polovina závodníků, a Ondřej postupoval z druhého místa. Do finálového kola pak postupovalo již jen osm nejlepších. I to se Ondřejovi podařilo a dokonce postupoval z prvního místa. Ve finále pak bojoval již mezi opravdu evropskou špičkou. Přestože do finálového kola byly vylosovány ne moc oblíbené sestavy, podařilo se Ondřejovi stanout na stupni vítězů. Obsadil druhé místo a přivezl domů krásnou stříbrnou medaili. První místo obsadil zkušený závodník z Portugalska, třetí místo obsadil závodník z Itálie a Velké Británie.

Pro celé české taekwondo WTF se jedná o velký úspěch a můžeme doufat, že v této sezóně budou následovat i další medaile a úspěchy na mezinárodních soutěžích. Vrcholem letošní sezóny bude Mistrovství Evropy, které se bude konat začátkem května na řeckém ostrově Rhodos.


Kalendář akcí
3.3.2018
Vyhlášení extraligy a NTL
Mělník
11.3.2018
Havířovský pohár
Havířov
Více o akcích CTF zde

Tréninky
ZŠ HORÁČKOVA
(Praha 4 Pankrác)
Děti (pokročilí):
Úterý, čtvrtek 16:30-17:30

Dospělí a pokročilí:
Úterý, čtvrtek 17:45-19:30

Děti (začátečníci):
Středa 16:30-17:30
Více info o tréninku

Kontakt
Sejong Taekwondo, z. s.
IČ: 68403518
ČUS evid.: 3107729

Bankovní spojení (ČSOB):
154282135/0300

E-mail: info@sejong.cz
Tel.: +420 604 541 100
Tel.: +420 721 544 978

OdkazyMoohwa Facebook
Český svaz Taekwondo
World TKD Federation
European TKD Union
Korea TKD Association
Kukkiwon
HAN - Korejské centrum
Korea - Povídání a foto
Česko-korejská společnost
SHO Graphix


© 2001 - 2010 SK Sejong Dojang