SEJONG DOJANGHISTORIE KLUBU
Pokud budeme chtít nahlédnout do historie vzniku našeho klubu Sejong Dojang, tak se musíme vrátit do roku 1995, kdy byl pod naším vedením založen klub pod názvem Taebaek Dojang. Byl jakýmsi prvním přidruženým oddílem k původnímu klubu Taebaek Dojang, který byl pod vedením Jana Malchárka prvním oddílem Taekwondo WTF u nás. Tréninky probíhaly v tělocvičně na učilišti na Náměstí Míru, ale z důvodu nevyhovujících prostorů jsme po roce náš klub přemístili na ZŠ K Sídlišti na Praze 4.

Po přemístění působení našeho klubu následovala i změna názvu na současný název Sejong Dojang. Po roce působení v tělocvičnách na ZŠ K Sídlišti jsme roku 1997, z důvodu tréninkového pobytu na univerzitě Sung Kyun Kwan v Koreji, byli nuceni naši činnost na jeden rok přerušit.

Po nuceném ročním pozastavení činnosti našeho klubu, byl v září roku 1998 Sejong Dojang opět přiveden k životu a náš klub jsme definitivně přemístili na ZŠ Horáčkova na Praze 4, kde působíme dodnes.

V našem oddíle je mnoho úspěšných závodníků kyorugi (sportovní zápas) a máme několik držitelů titulů mistra ČR. V roce 2011 získal náš oddíl SK Sejong Dojang celkově 3. místo v Taekwondo extralize (nejvyšší juniorská a seniorská bodovací soutěž). V Národní taekwondo lize (druhá nejvyšší soutěž) získal náš oddíl 2.místo. Rovněž na poli technických sestav (poomsae) máme veliké úspěchy - Hana Vu, členka našeho oddílu, se jako jediná dostala do finále na Mistrovství Evropy. Díky našemu oddílu také funguje národní exhibiční tým Moohwa, který je tvořen výhradně cvičenci z našeho oddílu.

Sejong Dojang - Získaná ocenění

Ocenění za službu a přispění k rozvoji Taekwondo (WTF)
Ocenění za mimořádný přínos pro česko-korejské vztahy (ČKS)
Ocenění za úsilí v rozvoji a šíření taekwondo a Kukkiwonu (Kukkiwon)
Ocenění za oddanou službu a příspění k rozvoji taekwondo (Korea Taekwondo Association)


Vznik našeho klubu v datech

Září 1995
Založení našeho klubu na učilišti na Náměstí Míru Ondřejem Havlíčkem a Markem Trešlem.
Září 1996
Oddíl pojmenován Sejong Dojang a přemístěn na ZŠ K Sídlišti na Praze 4.
1997
Z důvodu trenérské stáže na univerzitě Sung Kyun Kwan v Koreji jsme byli nuceni činnost našeho oddílu na jeden rok přerušit.
Září 1998
Znovuobnovení činnosti klubu Sejong Dojang a přemístění na ZŠ Horáčkova na Praze 4, kde náš oddíl působí dodnes pod vedením Ondřeje Havlíčka (5.dan).
Březen - září 2000
Půlroční pobyt Ondřeje Havlíčka v Koreji - tréninky s dětským národním exhibičním týmem Koreje ve škole Mi-dong a tréninky s Národním exhibičním týmem Koreje u velmistra Lee Kyu-hyung (9.dan).
Červenec 2002
Historicky první soustředění našeho oddílu v Malých Svatoňovicích.
Srpen 2002 - srpen 2003
Roční pobyt Ondřeje Havlíčka v Koreji - tréninky na univerzitách Koryo a Kyunghee. Během této stáže probíhaly tréninky v oddíle Sejong Dojang pod vedením Marka Trešla.
Srpen 2003
Ondřej Havlíček byl v Koreji oceněn Světovou federací Taekwondo (WTF) za přispění k rozvoji Taekwondo ve světě.
Září 2003
Založení druhého klubu Sejong Dojang na ZŠ Modrá škola na Hájích. Činnost na této škole byla ale po dvou letech ukončena a cvičenci byli přesunuti do mateřského oddílu na ZŠ Horáčkova.
Listopad 2004
Členové našeho oddílu úspěšně skládají zkoušky na mistrovské stupně - Dominik Impseil (1.dan), Adam Valenta (1.dan), Veronika Krůtová (1.dan) a Karel Stolař (1.dan).
Září - prosinec 2005
Tříměsíční pobyt Ondřeje Havlíčka v Koreji - tréninky převážně ve škole Yongmun.
Únor 2006
Založení národního exhibičního týmu "Moohwa" Ondřejem Havlíčkem - členy týmu se stávají cvičenci z našeho oddílu Sejong, Gladiátor a Cobra.
Březen 2006
Ondřej Havlíček se jako lektor podílel na vydání první publikace Taekwondo WTF pod Českým svazem Taekwondo WTF.
Říjen 2008
Dvoutýdenní pobyt Ondřeje Havlíčka v Koreji a návštěva exhibičního týmu "Korean Tigers".
Únor 2011
V Taekwondo extralize, v nejvyšší juniorské a seniorské bodovací soutěži, náš oddíl obsadil celkově 3. místo a v Národní taekwondo lize, v druhé nejvyšší soutěži, obsadil celkově 2. místo.
Červen 2011
Členka našeho oddílu Sejong Dojang v Italském Janově na 10. Mistrovství Evropy v technických sestavách postoupila do finálového kola z medailové pozice, což je prozatím nejlepší umístění v historii celé české reprezentace poomse.
Listopad 2011
Náš oddíl Sejong Dojang byl oficiálně začleněn pod Kukkiwon (Světová centrála Taekwondo) a zároveň bylo našemu oddílu vyjádřeno uznání a poděkování za nepřetržité úsilí v rozvoji a šíření taekwondo a Kukkiwonu u nás.
Leden 2012
V Taekwondo extralize Poomsae za rok 2011 náš oddíl obsadil celkově 3. místo.


Původ jména našeho oddílu "Sejong"

Oddíl Sejong Dojang je pojmenován podle čtvrtého krále korejské dynastie Čoson, krále Sejonga (čti Sedžong), který je všeobecně považován za nejmoudřejšího a nejnadanějšího panovníka v korejských dějinách. Dlouhý výpočet úspěchů, dosažených za jeho vlády, je přinejmenším udivující a pravděpodobně žádná jiná epocha v korejské historii nebyla tak tvořivá a produktivní.

Za jeho vlády Korea dosáhla nebývalého rozkvětu kultury a umění. Pod vedením tohoto panovníka byla učenci z královské akademie vytvořena korejská abeceda hangul, která je originálním a vědecky propracovaným systémem písma. V této za vlády krále Sejonga se objevily mnohé vynálezy a byla sepsána významná díla právní povahy, díla věnovaná ekonomice, přírodním i humanitním vědám, lékařství a hudbě.

Právě proto je toto období označováno jako "zlatý věk" korejských dějin. Král Sejong posílil korejský národ, upevnil mír a podnítil kulturní vitalitu, což je více, než lze žádat i od krále. Pomohl formovat korejskou společnost a kulturu do dnešní podoby a jeho vliv na politiku, etiku, historii, hudbu, literaturu, vědy a především na jazyk je dodnes citelný.


Kalendář akcí
28.3. - 2.4.2018
Velikonoční prázdniny
Tréninky odpadají
12.5.2018
Czech Open Poomsae
Hradec n. Moravicí
26.5.2018
Hirundo Cup
Praha
13.10.2018
Moravia Poomsae Cup
Hradec n. Moravicí
4.11.2018
Prague Open Poomsae
Praha
1.12.2018
Hansoo Cup
Mělník
Více o akcích CTF zde

Tréninky
ZŠ HORÁČKOVA
(Praha 4 Pankrác)
Děti (pokročilí):
Úterý, čtvrtek 16:30-17:30

Dospělí a pokročilí:
Úterý, čtvrtek 17:45-19:30

Děti (začátečníci):
Středa 16:30-17:30
Více info o tréninku

Kontakt
Sejong Taekwondo, z. s.
IČ: 68403518
ČUS evid.: 3107729

Bankovní spojení (ČSOB):
154282135/0300

E-mail: info@sejong.cz
Tel.: +420 604 541 100
Tel.: +420 721 544 978

OdkazyMoohwa Facebook
Český svaz Taekwondo
World TKD Federation
European TKD Union
Korea TKD Association
Kukkiwon
HAN - Korejské centrum
Korea - Povídání a foto
Česko-korejská společnost
SHO Graphix


© 2001 - 2010 SK Sejong Dojang